گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/08/29 - 11:24
كد :117

دمای مناسب پکیج در زمستان

در این مقاله به بررسی دمای مناسب پکیج در زمستان، برای فضای درونی ساختمان و روش تنظیم آن می پردازیم.

روش تنظیم دمای مناسب برای پکیج در حالت زمستانه، یکی از موارد مهم و بااهمیت در استفاده از پکیج های گرمایشی می باشد.
تنظیم دمای پکیج به حالت مناسب برای زمستان، به عنوان اولین اقدام برای تنظیم و سرویس پکیج در زمستان به حساب می آید، که بهتر است توسط یک متخصص انجام شود.
در این مقاله به بررسی دمای مناسب پکیج در زمستان، برای فضای درونی ساختمان و روش تنظیم آن می پردازیم.

دمای مناسب پکیج در زمستان

دمای مناسب پکیج در هوای سرد

در پکیج های جدید، انواع تنظیمات مناسب برای دما های درونی ساختمان، به وسیله پنلی که روی نمایشگر دیجیتال و بر روی سطح پکیج وجود دارد، انجام می شود.
بر طبق دمای استاندارد، بهترین دما که مناسب باشد و باعث آرامش افراد شود، در محیط داخلی ساختمان 75 درجه سانتیگراد و برای آب مصرفی منازل در زمستان 60 درجه سانتیگراد است.
کار تنظیم دمای درونی ساختمان، به وسیله دو ولوم مربوط به تنظیم دمای آب مصرفی و تنظیم دمای سیستم گرمایش، انجام می شود.
مناسب ترین دما برای آب مصرفی روی 60 درجه و برای دمای فضای داخلی ساختمان و رادیاتور ها در زمستان، روی 75 درجه سانتیگراد می باشد.

دمای مناسب واحد ها و اتاق های ساختمان

قطعه به شیر ترموستاتیک رادیاتور در انواع پکیج های گرمایشی این ویژگی را دارد تا هر اتاق، مانند پذیرایی یا اتاق خواب در هر واحد ساختمانی، بتواند دمای مناسب و جداگانه ای را برای آسایش افراد فراهم نماید.
این قطعه می تواند دما های متفاوتی را در اتاق های متنوع ساختمانی به وسیله تنظیم میزان متفاوت جریان آب در رادیاتور های موجود در اتاق های یک ساختمان فراهم کند.
این قطعه می تواند با ایجاد دما های متفاوت در اتاق های ساختمان، مانند اتاق خواب یا پذیرایی، باعث استفاده درست و بهینه از دمای پکیج و رادیاتور در ساختمان شود.
وجود این وسیله باعث می شود تا اگر اتاقی در روز های زمستانی مورد استفاده قرار نمی گیرد برای صرفه جویی در مصرف انرژی گرمایی در ساختمان، دمای آن اتاق نسبت به اتاق های دیگر پایین تر شود ولی باید از خاموشی کامل پکیج به شدت خودداری شود، زیرا باعث به وجود آمدن انواع قارچ و رطوبت در آن می شود.

مراحل تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج 

برای ایمنی کار ابتدا پکیج را به طور کامل خاموش کرده و ورودی گاز یا برق را ببندید.
بهتر است این مراحل به وسیله یک فرد متخصص انجام شود.
برای تنظیم به حالت زمستانه، فشار باید بر روی 5/1 باشد، بنابراین باید شیر کوچکی که در قسمت زیرین دستگاه قرار دارد، را به آرامی باز کرده و با قرار گرفتن روی 5/1 ، آن را ببندید.
باید قبل از روشن کردن مجدد پکیج، از دقیق بودن تنظیمات پکیج و اتصالات دودکش مطمئن شد، زیرا در صورت درست نبودن کار پکیج و دودکش، ممکن است در حین روشن بودن آن، به افراد احساس خفگی دست بدهد و بسیار خطرناک است.
بعد از بررسی شیر های ورودی و خروجی آب به رادیاتور ها، با قرار دادن پکیج به حالت زمستانه، دکمه استارت را زده، اگر قطعه فن و بعد از مدتی قطعه مشعل روشن شوند، می تواند مطمئن شد که پکیج درست راه اندازی شده است.

بیشتر بدانید : نمایندگی ایران رادیاتور در کرج