گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/03/01 - 13:02
كد :119

کولر گازی حاره ای یا تروپیکال

کولر گازی حاره ای مناسب استفاده در مناطق استوایی می باشد که با نام تروپیکال نیز شناخته می شود.

کولر گازی تروپیکال که با نام حاره ای نیز شناخته می شود، به معنای استوایی بوده و مناسب استفاده در شهر های مناطق گرمسیری می باشد.
از آن جا که کشور ایران، دارای چندین اقلیم آب و هوایی می باشد استفاده از مناسب ترین سیستم تهویه مطبوع با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر، بسیار حائز اهمیت است.
به طور مثال در مناطق جنوبی کشور که آب و هوا گرم و مرطوب و شرجی است، جهت کاهش رطوبت و برخورداری از هوایی مطبوع، می بایست از سیستم تهویه تروپیکال استفاده نمایند.

کولر گازی تروپیکال

کولر های گازی تروپیکال دارای طراحی و ساختار ویژه ای می باشند که از نوع خاصی از کمپرسور ها پشتیبانی می کنند.
کمپرسور های مورد نظر، به گونه ای طراحی شده اند تا قادر باشند در محیط هایی با شرایط گرمای بالا به خوبی فعالیت کنند و دمای بالای هوا تاثیری بر عملکرد آن ها نیز ندارد.
در صورتی که سیستم های کولر گازی معمولی در شرایط گرم آب و هوایی ممکن است دچار اختلال در عملکرد مطلوب آن ها شود.

 

کولر گازی حاره ای یا تروپیکال

نمایندگی کولر گازی در کرج

نحوه کار کولر گازی تروپیکال

کولره ای گازی تروپیکال یا حاره ای، دارای عملکردی روان می باشد. شروع به کار آن ها، نیاز به انرژی کمی دارد. که سبب صرفه جویی در مصرف برق توسط آن ها نسبت به سیستم های تهویه مطبوع دیگر می شود.
در حالی که سیستم های تهویه مطبوعی که فاقد شرایط کولر گازی تروپیکال و کمپرسور اینورتر هستند؛ برای شروع کارشان نیاز به مصرف برق بیشتری دارند. و میزان نواسان دمایی بیشتری را در محیط بوجود می آورند. که این امر احساس ناخوشایندی برای افراد حاضر در فضا ایجاد می کند.

مزایای کولرگازی تروپیکال

کولر گازی تروپیکال به گونه ای طراحی شده که نسبت به سایر مدل های مشابه مناسب کارکرد خاصی است.
و همین عامل باعث شده تا ویژگی و مزایایی در آن بوجود بیاید که آن را نسبت به سایر مدل ها تبدیل به گزینه ای مطلوب کند. از سایر ویژگی ها و مزایای کولر گازی تروپیکال می توان به این موارد اشاره نمود:

کمپرسور

از آن جا که کمپرسورهای سیستم کولر گازی تروپیکال با مدل های معمولی متفاوت است قادر است در دمای پایین عملکرد بهتری نسبت به سایر مدل ها داشته باشد.
به طوری که می توان گفت در صورت سرویس به موقع این سیستم های تروپیکال، دوام و طول عمر آن ها نیز افزایش پیدا می کند.
کولر گازی حاره ای یا تروپیکال قابل استفاده در دمای بین 20 تا 60 درجه می باشد.
کمپرسور بکار رفته در این سیستم به طور معمول از نوع کمپرسور اسکرال یا پیستونی می باشد.

رطوبت گیر

یکی از مواردی که در کولرگازی های حاره ای مورد استفاده قرار می گیرد، رطوبت گیر و یا حالت DRY در کولرهای گازی است. این مورد سبب می شود که هوا همواره تازه و مطبوع باشد و سطح کیفی آن را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

تامین آسایش

کولر گازی تروپیکال برای مناطق گرمسیری بسیار آسایش بخش است. این سیستم کمک می کند تا دمای اتاق در حد ثابت و مطلوبی بماند. این سیستم ها می توانند با عملکرد آرام و با تولید حداقل صدا، هوای مطلوبی را ارائه دهند.