گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1403/02/30 - 11:23
كد :125

آبگرمکن ایستاده

آبگرمکن ایستاده یکی از مدل های ابگرمکن برای گرم کردن آب گرم مصرفی می باشد . این مدل از ابگرمکن ها به دلیل حجم زیاد فضای نسبتا بزرگی نسبت به مدل های دیواری خود احتیاج دارد .

آبگرمکن ایستاده از قدیمی ترین مدل های آبگرمکن می باشدکه از گذشته استفاده ی زیادی از این مدل آبگرمکن ها می شد .
آبگرمکن در هر هر مدلی که باشد باعث به وجود آمدن آب گرم مصرفی می شو و حما کردن و شستو شو را در فصل های سرد سال آسان و قابل تحمل می کند .
این مدل اکثرا استوانه ای می باشند و بر روی زمین قرار می گیرند و دارای یک مخزن بزرگ برای ذخیره ی آب گرم می باشند .
این مدل آبگرمکن ها با توجه به نیاز مصرف کننده در حجم های مختلف تولید می شوند .
همچنین آبگرمکن های ایستاده قابل تولید به صورت مصرف گازی ، برقی ، خورشیدی و ... می باشند .
این مدل از ابگرمکن ها به دلیل نگهداشتن آبگرم مصرفی در دمای ثابت و آماده استفاده در هر زمان ، استفاده ی زیادی از انرژی دارد و با پایین آمدن حرارت اب از دمای مشخص شده شروع به گرم کردن آب تا سطح تعیین شده می کند .
همچنین این مدل از آبگرمکن ها نیاز به مساحت زیادی برای نصب دارند و در محیط های کوچک قابل نصب نیستند .
مراقبت سالانه ی این ابگرمکن ها باید به موقع باشد تا احتمال خرابی کاهش پیدا کند . این مراقبت ها باید دوسال ی بار اتفاق بیفتند .

4

تعمیر آبگرمکن ایستاده

تعمیر آبگرمکن ایستاده حرفه ای تخصی است و بدون دانش لازم نمی توان اقدام به تعمیر ای ن مدل ابگرمکن ها نمود ، بهتر است در شرایط بروز مشکل حتما با نمایندگی کالا و یا به تعمیر کاز حرفه ای مراجعه نمایید .
در زیر به برطرف کردن برخی از مشکلات جزئی آبگرمکن می پردازیم :

چرا شمعک آبگرمکن ایستاده خاموش می شود 

  • امکان مشکل در کارکرد ترموکوپل 
  • سوختن سنسور جوش
  • ایجاد اشکال در کارکرد سنسور دود 
  • خرابی و ایجاد مشکل در کارکرد بوبین شمعک 

چگونه شعله آبگرمکن ایستاده را زیاد کنیم

  1. اول از همه از وجود جریان گاز طبیعی و فشار استاندارد ان مطمئن می شویم ، در صورت اطمینان از کارکرد درست و باز بودن کامل شیر گاز اقدامات زیر را انجام می دهیم :
  2. فرم ولوم را بردارید با دیدن پیچ زیر فرم آن را به سمت مثبت بچرخانید تا شعله ی شما زیاد شود .
  3. اگر با وجود اقدامات بالا باز هم آب گرم دلخواه را به دست نیاوردید ، با باز کزدن فرم و در آوردن پیج زیر آن ، گیره گرد زیر مهره را خارج کنید و یک بار بچرخانیید و دوباره در جای خود قرار دهید و مهره را ببندید .

با استفاده از این اقدامات می توانیم دامنه شعله را افزایش دهیم .

علت خاموش شدن ابگرمکن ایستاده

آبگرمکن های ایستاده در اکثر مواقع به دلیل گرفتیگی فیلتر ها و رسوب زیاد خاموش می شوند و با رسوب گیری دقیق و پاکسازی فیلتر ها می توانید این مشکل را حل کنید .
در شرایطی درابتدای کار آبگرمکن ها روشن نمیشوند و این اشکال از نصب غلط است و بیشتر به دلیل وصل کردن اشتباه لوله آب گرم و سرد باهم این مشکل به وجود می آید .

چگونگی رسوب زدایی آبگرمکن ایستاده

یکی از بهترین روش های جلوگیری از روسوب بستن ابگرمکن ها و از بین بردن انها استفاده از رسوب گیر های مخصوص آبگرمکن های زمینی می باشند . این اقدام بیشتر جنبه جلوگیری دارد و عمر ابگرمکن را بالا میبرند .
از موارد دیگر پیشگیری نصب سختی گیر ها می باشند و این دستگاه کمک می کند مواد معدنی موجود در آب به خودش جذب شود و از تشکیل رسوبات به درون اب جلوگیری می کند .
استفاده از اسید یکی از اقامات برای از بین بردن رسوب بعد از تشکیل می باشد . 
در زمان استفاده از این شیوه تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید زیرا اسید خاصیت خورندگی دارد و در صورت رعایت نکردن ممکن است اسیب های وخیمی به شما وارد کند .

قیمت آبگرمکن ایستاده

قیمت ابگرمکن ها با توجه به اندازه مخزن و برند و شرکت تولید کننده متفاوت می باشد و بهتر است قبل از اقدام به خرید ، از انواع برند ها اطلاعات کافی داشته باشید و متناسب با تعداد افراد و مساحت جای نصب اقدام به خریداری نمایید .