گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/13 - 16:48
كد :20

کاربرد رادیاتور دکوراتیو

یکی از مدل های سیستم گرمایشی رادیاتور، رادیاتور دکوراتیو می باشد که از آن به نام تزئینی نیز استفاده می شود. رادیاتور ها که به طور کلی به منظور گرم کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرند، از نظر شکل ظاهری کاملاً متفاوت با دیگر انواع رادیاتور هستند.

کاربرد رادیاتور دکوراتیو

امروزه توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان ها امری مهم در ساختمان سازی است. استفاده از تجهیزات و المان هایی که به زیبا سازی فضا کمک کند بسیار رواج پیدا کرده است. از جمله عواملی که می تواند در زیبایی و چیدمان ساختمان ها موثر باشد انتخاب سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه مطبوع ساختمان است. رادیاتور دکوراتیو یا رادیاتور تزئینی ظاهراً شبیه به یک شی دکوری می باشد یا اینکه شبیه قاب و آینه ساخته می شود اما در پشت آن سیستم گرمایشی آب گرم قرار دارد. بدین صورت که هم جنبه زیبایی فضا را حفظ می کند و هم اینکه سبب گرم شدن محیط نیز می شود.

رادیاتور دکوراتیو چیست

یکی از مدل های سیستم گرمایشی رادیاتور، رادیاتور دکوراتیو می باشد که از آن به نام تزئینی نیز استفاده می شود. رادیاتور ها که به طور کلی به منظور گرم کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرند، از نظر شکل ظاهری کاملاً متفاوت با دیگر انواع رادیاتور هستند. رادیاتور دکوراتیو از جمله تجهیزات ساختمانی به شمار می آید که در نسل جدید رادیاتور ها قرار دارد و علاوه بر این که از طراحی خاصی برخوردارند، امکانات و ویژگی های زیادی دارند. استفاده از رادیاتور دکوراتیو در صنعت دکوراسیون داخلی بسیار کاربردی بوده و به عنوان نمادی از زیبایی مدرن به کار می رود. اهمیت سیستم گرمایشی در محیط سبب به وجود آمدن رادیاتور ها در مدل های متنوعی شده است که هریک کارایی خوبی ارائه می دهند. رادیاتور های دکوراتیو در رنگ و طره و ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شوند. سبک معماری آن ها از سنتی و کلاسیک تا مدرن می باشد که برای هر محیط و فضایی نیز قابل اجرا می باشد.

 

کاربرد رادیاتور دکوراتیو

ویژگی های رادیاتور های دکوراتیو

ظرفیت گرمایی بالایی دارند.
با لوله کشی ساختمان متناسب می باشند.
قابلیت نصب به صورت افقی و عمودی را دارند.
گرما را به صورت یکنواخت در محیط انتشار می دهند.
انتقال گرما در محیط را با سرعت بالایی انجام می دهند.
راندمان حرارتی بالای دارند که سبب می شود انرژی کمتری مصرف کنند
دارای ضخامت کمی می باشند که سبب می شود فضای کمی را اشغال کنند.
در طرح و رنگ های سازگار با دکوراسیون داخلی محیط ساخته می شوند.
رادیاتور های دکوراتیو در جنس های آلومینیوم یا استیل ضد زنگ ساخته می شوند

انواع رادیاتور های دکوراتیو

رادیاتور های دکوراتیو را می توان به چند مدل دسته بندی کرد از جمله:
رادیاتور دکوراتیو آلومینیومی: رادیاتور های تزئینی از جنس آلومینیوم کیفیت بالایی دارند و فشار بالایی را می توانند تحمل کنند و قادرند گرما را به طور یکنواخت پخش کنند. جنس این نوع رادیاتور در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم است و بسیار پر استفاده می باشند.
رادیاتور دکوراتیو استیل: از رادیاتور های دکوراتیو استیل در مکان های عمومی بسیار استفاده می شود. همه اجزای آن ها از استیل است و تعداد پره های آن بر اساس میزان گرما مشخص می شود. به این صورت که هرچه تعداد پره ها بیشتر باشد گرمای بیشتری را به محیط می دهند.
رادیاتور دکوراتیو سنگی: این نوع رادیاتور دکوری از ترکیب جنس سنگ و آلومینیوم و استیل ساخته شده است که بیشتر در حمام و سرویس بهداشتی نصب می شوند. این نوع رادیاتور انرژی کمی مصرف می کنند.
رادیاتور دکوراتیو شیشه ای: این نوع رادیاتور که مانند دیگر سیستم های گرمایشی عمل می کند همانند یک شیشه نصب می شوند که دارای رنگ و طرح ایمن می باشند و به جهت گرم کردن محیط و زیبایی آن به کار می روند.

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

مرکز فروش انواع رادیاتور گرمایشی در کرج