گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/15 - 17:01
كد :21

نحوه نصب پکیج دیواری

به منظور نصب پکیج باید اصول و قواعدی را بررسی و رعایت نمود که از نکات ضروری محسوب می شود از جمله: ایجاد فضای مناسب و بدون رطوبت انتخاب پکیج متناسب با متراژ خانه کنترل دودکش از نظر قطر، ارتفاع، کلاهک و...

نحوه نصب پکیج دیواری

استفاده از پکیج های دیواری به عنوان سیستم گرمایشی بیش از پیش رواج یافته است زیرا با استاندارد سازیساختمان ها، سیستم گرمایشی خانه ها مستقل شده و از این رو متقاضیان نصب پکیج نیز به تناسب آن افزایش پیدا کرده است. نصب پکیج از امور مهمی است که حتما باید توسط کارشناسان فنی آن انجام شود تا از خطرات و مشکلات جلوگیری شود.

پکیج دیواری

پکیج دیواری به سیستمی گفته می شود که امروزه جایگزین موتورخانه مرکزی شده و آب گرم مورد نیاز جهت محیا کردن گرمایش محیط، توسط رادیاتور ها و همچنین آب گرم بهداشتی روزمره را نیز فراهم می کند. در واقع، می توان گفت پکیج دیواری از پر کاربرد ترین وسیله جها ایجاد گرمایش شوفاژ می باشد. پکیج دیواری با مزایای ویژه ای که برای محیطی مناسب و دسترسی به اّب گرم فراهم می کند بسیار مقرون به صرفه عمل کرده و کارایی و قابلیت خوبی از خود به جای می گذارد. از ویژگی های  پکیج دیواری می توان به اشغال فضای کم، ایمنی بالا، مستقل بودن هر واحد، سهولت در نصب و راه اندازی و سرویس دهی آن اشاره کرد. برای استفاده از پکیج دیواری، پس از خرید آن باید اقدام به نصب نمود که چون وسیله ای منحصر به فرد می باشد باید از متخصصین فنی این حوزه کمک گرفت و نصب پکیج دیواری را به آنان سپرد تا از بروز مشکل و خطرات ناشی از نا آگاهی با این وسیله گرمایشی جلوگیری نمود.

 

نحوه نصب پکیج دیواری

نصب پکیج

به منظور نصب پکیج باید اصول و قواعدی را بررسی و رعایت نمود که از نکات ضروری محسوب می شود از جمله:
ایجاد فضای مناسب و بدون رطوبت
انتخاب پکیج متناسب با متراژ خانه
کنترل دودکش از نظر قطر، ارتفاع، کلاهک و...
تهیه اتصالات نصب که باید با کیفیت باشند
رعایت فاصله استاندارد از لبه پکیج تا دیوار های کناری به فاصله 15 سانتی متر
محل نصب پکیج باید دارای تهویه مناسبی باشد و جریان هوا در آن به خوبی وجود داشته باشد.
دیوار پشت پکیج اگر به حرارت حساس باشد باید آن را قبل از نصب عایق حرارتی کرد.

نحوه نصب پکیج بر روی دیوار

ابتدا باید پایه نگهدارنده پکیج را بر روی دیوار با پیچ های مناسب محم کرد که باید کاملاً تراز بوده و فضای مناسبی داشته باشد.
سپس پکیج بر روی پایه نصب می شود. باید از محکم بودن پکیج بر روی پایه اطمینان حاصل کرد، تا پس از آب گیری اتفاقی برای آن نیافتد.
برای نصب انواع پکیج پس از محکم کردن اتصالات آب باید لوله گاز را به دستگاه متصل کرد و محل اتصالات و طول شلنگ را نیز برای وجود نشتی چک کرد.
از مراحل مهم نصب پکیج، نصب دودکش آن است که باید استاندارد های خاص آن رعایت شود. طول دودکش نباید خیلی طولانی و پر پیچ و خم باشد و نصب کلاهک استاندارد H در قسمت خروجی دودکش.
سپس باید دوشخای برق پکیج را به پریز وصل نمود که بهتر است از محافظ برق استفاده شود.
مرحله بعدی، باز کردن شیر های ورودی آب پکیج است. با باز کردن شیر آب ورودی باید درجه فشار بار داخل منبع بین 1.5تا 2 باشد.
با گذاشتن پکیج در حالت زمستانی، آب به داخل شوفاژ ها می رود که پس از ورود آب به شوفاژ ها باید آن ها هواگیری شوند. هواگیری شوفاژ ها سبب می شود خرابی و تعمیر شوفاژ به تاخیر بیافتد.
بعد از تست کامل و تمام شدن هواگیری، کار نصب پکیج به پایان می رسد و می توان آب گرم مصرفی مورد نیاز را به دست آورد و محیط داخلی از گرمای مطبوعی برخوردار خواهد شد.

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

مرکز فروش محصولات ایران رادیاتور در کرج