گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/22 - 15:47
كد :24

پکیج گرمایش از کف

بازدهی سیستم گرمایش از کف نسبت به دیگر سیستم های گرمایشی محیط بالاتر است که سبب کاهش مصرف انرژی در ساختمان می شود. زیرا در پکیج گرمایش از کف، گرما در مکان مورد نظر ایجاد می شود اما در دیگر سیستم ها این گونه نیست.

پکیج گرمایش از کف

گرمایش از کف، نوعی سیستم گرمایش به شمار می آید که گرما و حرارت را از طریق کف ساختمان به محیط و افراد القا می کند. این سیستم گرمایشی، در نحوه گرم کردن فضا متفاوت از دیگر روش های گرمایشی ( مانند رادیاتور، فن کویل، هواساز و...) عمل می کند. پس به طور کلی می توان سیستم گرمایش از کف را به این گونه تعریف نمود که نوعی سیستم گرمایشی محسوب می شود که در آن لوله های چند لایه از زیر سطح کف عبور داده می شود و پس از بتن ریزی و کف سازی، آب گرمی که در پکیج یا موتورخانه تولید شده از داخل لوله ها عبور می کند و کف محیط را به این روش گرم می کند و در نهایت کل فضا نیز گرم می شود.

عملکرد گرمایش از کف

می توان سیستم گرمایش از کف در محیط را به این گونه تعریف نمود که با عبور آب گرم از لوله ها در زیر کف سطح، کف محیط گرم می شود و سبب می شود حجم هوای نزدیک به کف، افزایش پیدا کند و سبک شود و به سب بالای محیط حرکت کند. در این هنگام، هوای سرد موجود در محیط از سمت بالا به سمت پایین بر می گردد. در واقع یک چرخش هوایی ایجاد می شود که در دیدگاه علم فیزیک به آن کنوکسیون طبیعی نیز می گویند. پدیده دیگری که در عملکرد گرمایش از کف رخ می دهد، تابش می باشد که بر اثر تابش انرژی گرمایی از سطح گرم شده به بخش های دیگر انجام می شود.

مصرف انرژی بهینه گرمایش از کف 

بازدهی سیستم گرمایش از کف نسبت به دیگر سیستم های گرمایشی محیط بالاتر است که سبب کاهش مصرف انرژی در ساختمان می شود. زیرا در پکیج گرمایش از کف، گرما در مکان مورد نظر ایجاد می شود اما در دیگر سیستم ها این گونه نیست. 

راه اندازی پکیج گرمایش از کف

برای استفاده از سیستم گرمایش از کف باید از پکیج های گرمایشی استفاده نمود. نحوه راه اندازی پکیج گرمایش از کف به این صورت می باشد که بعد از اجرای لوله کشی گرمایش از کف و اتمام آن، لوله رفت و برگشت موجود بر روی کلکتور گرمایش از کف را به پکیج متصل می کنند. زیرا فقط با استفاده از کلکتور می توان اقدامات مهمی مثل اندازه گیری فشار، کنترل جریان رفت و برگشت و هواگیری سیستم گرمایش از کف را انجام داد. از این طریق آب گرم مورد نیاز به کمک پکیج تولید می شود و به لوله ها منتقل می گردد.

 

پکیج گرمایش از کف

 

مراحل راه اندازی پکیج گرمایش از کف

ابتدا باید پکیج را از حالت تابستانه به حالت زمستانه تغییر داد.
 اگر محل نصب پکیج مورد نظر دارای ترموستات اتاقی باشد، به سراغ ترموستات رفته و آن را در دمای دلخواه به گونه ای تنظیم می کنیم تا دمای محیط بین 35 تا 50 درجه سانتی گراد باشد.
در این مرحله می بایست با استفاده از دسته انتخاب وضعیت، دمای مدار گرمایش و همچنین دمای آب گرم مصرفی را در درجه دلخواه تنظیم کرد. دمای مناسب پکیج در فصل زمستان 75 درجه برای سیستم گرمایش و برای آب گرم مصرفی، 60 درجه سانتی گراد است.
فرآیند کار سیستم پکیج در این حالت به این گونه است که مشعل دستگاه روشن شده و در دمای تنظیم شده عمل کند.
بدین ترتیب پکیج برای سیستم گرمایش از کف تنظیم می شود و دمای سیستم را یکسان نگه می دارد.

بهره وری از سیستم گرمایش از کف

استفاده از پکیج با ظرفیت تولید حرارت بالا
هواگیری سیستم گرمایش از کف قبل از روشن کردن در سرما
توجه به سرویس کردن پکیج
استفاده از ترموستات های هوشمند
عایق کاری در و دیوار ساختمان
استفاده از پنجره هایدو جداره در ساختمان
استفاده از لوله و مصالح با کیفیت
بهره گیری از افراد متخصص در اجرای سیستم گرمایش از کف

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

سیستم پکیج گرمایش از کف

قیمت پکیج گرمایش از کف