گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/25 - 15:46
كد :25

مزایا و معایب پکیج گرمایش از کف

نصب و تعمیرات سیستم گرمایش از کف سخت و هزینه بر نیست و همچنین نگهداری از آن راحت می باشد. مصرف انرژی در این سیستم بهینه می باشد و پایین است به گونه ای که در این روش انرژی حرارتی ماندگاری بالایی دارد.

مزایا و معایب پکیج گرمایش از کف

گرمایش از کف را می توان به نوعی انتقال حرارت دانست که در بسیاری از ساختمان ها رواج یافت هاست و امروزه کاربرد بسیاری در ساخت و ساز ها دارد و به دلیل قابلیت های خوبی که در گرم کردن محیط از خود منتشر می کند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. گرمایش از کف که با نصب لوله ها در کف محیط صورت می گیرد، همانند دیگر سیستم های گرمایشی دارای مزایا و معایبی می باشد که در این مقاله به این موارد می پردازیم.

پکیج گرمایش از کف

در تعریف پکیج گرمایش از کف، بهترین مبدل برای گرمایش از کف که از جمله تجهیزات حرارتی محسوب می  شود، پکیجی است که می توان به کمک آن گرمای مورد نیاز برای سیستم گرمایش از کف را تامین نمود. میزان راندمان پکیج و سایز پکیج از جمله پارامتر هایی محسوب می شود که می توان با آن سیستم گرمایش از کف را راه اندازی نمود. در واقع باید در این سیستم از پکیجی استفاده نمود که توان تولید حرارتی بالایی نیز داشته باشد. همچنین هرچه متراژ بنا بیشتر باشد باید از پکیج با سایز بزرگتری استفاده نمود. و نکته دیگر این می باشد که باید پکیج قابلیت نصب ترموستات بر روی آن را داشته باشد.

 

 

مزایا و معایب پکیج گرمایش از کف

مزایای پکیج گرمایش از کف

نصب و تعمیرات این سیستم سخت و هزینه بر نیست و همچنین نگهداری از آن راحت می باشد.
مصرف انرژی در این سیستم بهینه می باشد و پایین است به گونه ای که در این روش انرژی حرارتی ماندگاری بالایی دارد.
سیستم گرمایش از کف سبب گرم شدن بیشتر پاها بر روی کف ساختمان می شود که این نکته با فیثزیولوژی بدن انسان همخوانی دارد.
در سیستم گرمایش از کف، ابتدا فضای پایین گرم می شود و سپس این گرمای تولید شده به سمت بالا حرکت می کند. از این رو اگر سقف بلند باشد در مصرف سوخت نیز صرفه جویی می شود.
لوله های به کار رفته در این سیستم جهت ایجاد گرمایش، در کف ساختمان تعبیه شده است و فضایی اشغال نمی کند.
این سیستم، گرما را به طور یکنواخت و متعادل توزیع می کند، زیرا اّ گرم در میان لوله ها در کل این ساختار می چرخد و این لوله ها هم که کل کف ساختمان را پوشش داده اند.
با این روش، حرارت به طور مطبوع، مناسب و ثابت تولید می شود که سبب می شود که هوا تمیز بماند که همچنین باعث عدم ایجاد مشکلات تنفسی می گردد.
سیستم گرمایش از کف دارای عمر مفید و بالایی می باشد زیرا کیفیت لوله های به کار رفته در آن بسیار بالا می باشد و لوله ها کمتر دچار خرابی و یا پوسیدگی می شوند.
استفاده از سیستم پکیج گرمایش از کف به منظور ایجاد گرمایش در ساختمان، این امکان را فراهم می کند که بتوان به طور همزمان از رادیاتور ها، یا موتور خانه ها با دماهای مختلف استفاده نمود.

معایب پکیج گرمایش از کف

جهت شروع به کار این سیستم نیاز است حدود سه روز پیش گرمایش ایجاد کرد تا کم کم حرارت بالا رود و نمی توان به یکباره این سیستم را روشن نمود.
ممکن است حرارت کف ساختمان ها برای پا ها به مدت طولانی آزار دهنده باشد از این رو باید حتما از دمپایی پلاستیکی استفاده شود.
از بیشتر کف ساختمان منزل دارای فرش باشد به طوری که روی این سیستم های گرمایشی از کف قرار گیرند، حرارت و گرمای ایجاد شده سبب بالا رفتن غبار های روی فرش می شود.
چون لوله کشی گرمایش از کف تماماً در کل فضای ساختمان پخش شده و زیر پوششی قرار می گیرد، از این رو امکان تغییرات زیادی روی آن وجود ندارد.
لوله های آب و گاز و... چون در کف ساختمان نصب می شوند، قبل از ایجاد سیستم گرمایش از کف باید سطح آن ها را کاملاً پوشاند و سطحی هموار ایجاد نمود .

نمایندگی ایران رادیاتور در کرج

نصب سیستم گرمایش از کف در کرج

فروش پکیج گرمایشی در کرج