گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/02/26 - 16:53
كد :68

هزینه نصب کولر گازی

هزینه نصب کولر گازی اگر به افراد حرفه ای پرداخت شود می تواند از هزینه های اضافی در تعمیرات ناشی از عدم نصب حرفه ای بکاهد.

هزینه نصب کولر گازی

در فصول گرم سال و به خصوص در مناطقی که رطوبت هوا بالا می رود، نیاز به کولر گازی احساس می شود و از این روی بسیاری از ساختمان ها از کولر گازی استفاده می کنند. 
نصب کولر گازی معمولا توسط شرکت های نمایندگی ارائه می شود. هزینه نصب کولر گازی برای این دسته از محصولات گرفته نمی شود. ولی اگر بخواهید انواع کولر گازی متفرقه را نصب کنید و یا می خواهید برای نصب کولرگازی از افراد حرفه ای استفاده کنید، هزینه نصب کولر گازی از شما گرفته می شود.
به طور کلی می توان گفت که هزینه نصب کولر گازی اگر به افراد حرفه ای پرداخت شود می تواند از هزینه های اضافی در تعمیرات ناشی از عدم نصب حرفه ای بکاهد. از این رو هزینه نصب کولر گازی را بهتر است به افرادی پرداخت کنید که در این زمینه بیشتر حرفه ای شده اند.

 

هزینه نصب کولر گازی

عوامل موثر در هزینه نصب کولر گازی

از عواملی که بر هزینه نصب کولر گازی تاثیر گذار هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نصب یونیت های کولر گازی

کولر گازی از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است و باید برای نصب یونیت ها از افراد حرفه ای استفاده کرد که در این صورت هزینه نصب کولر گازی می تواند متفاوت باشد.
در صورتی که یونیت خارجی کولر گازی نیاز به تعمیر و یا شارژگاز نداشته باشد، معمولا از شما هزینه های اضافی دریافت نمی شود. اما علاوه بر هزینه نصب کولر گازی در هر جابجایی، یک بار هم کولر گازی خود را شارژ گاز کنید و یا بررسی کنید تا خرابی نداشته باشد.
یونیت خارجی که در قسمت بالکن یا پشت بام (خارج از محیطی که پنل قرار دارد) نصب می شود حاوی قسمت کمپرسور، کندانسور و منبع گاز بوده و باید با دقت نصب شود.

محل نصب کمپرسور کولر گازی

گاهی به دلیل قرار گرفتن یونیت داخلی در محلی با دسترسی سخت تر، ساعت و میزان کار متخصص افزایش یافته و در نتیجه هزینه نصب کولر گازی بیشتر خواهد شد. در بخش دیگر و در هنگام نصب یونیت بیرونی هم همه چیز به همین منوال پیش می رود و صورت نیاز به حمل و نصب مشکل تر نسبت به حالات عادی، هم هزینه نصب کولر گازی و هم اجرت نصب کولر گازی بالاتر می رود.

قدرت موتور کولر گازی

به طور کلی در صورتی که کولر گازی شما بر فرض مثال 12000 باشد، اجرت نصب آن با انواع کولر گازی که قدرت بالاتری دارند می تواند متفاوت شود. اما چرا قدرت کولر گازی می تواند در هزینه نصب تاثیرگذار باشد. باید گفت که وزن دستگاه، تجهیزات و متعلقات مورد نیاز دستگاه و میزان گاز برودتی که استفاده می شود در هزینه نصب کولر گازی سهیم هستند، بر اساس نوع دستگاه و قدرت آن تعیین می شوند.

از دیگر عوامل موثر بر هزینه نصب کولر گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت کولر گازی (که متناسب با متراژ و منطقه آب و هوایی انتخاب می شود)
نوع کولر گازی (کولر گازی ایستاده به نسبت کولر گازی دیواری، هزینه کمتری به همراه دارد)
متراژ و نوع لوله مورد استفاده برای لوله‌کشی اسپیلت
برند کولر گازی انتخابی
محل نصب کندانسور و پنل داخلی کولرگازی (هرچه محل نصب سختتر باشد، زمان و میزان کار بیشتری نیاز دارد)
انجام شارژ گاز کولر گازی پس از نصب
هزینه ایاب و ذهاب نصاب 
هزینه سوراخکاری و سایر کارهای جانبی

نمایندگی کولر گازی در کرج