گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/03/17 - 17:08
كد :76

کولر گازی تقلبی

در هنگام خرید کولر گازی یکی از نگرانی هایی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید، موضوع تقلبی بودن کولر گازی است. زیرا به دلایل مختلف علی الخصوص در شهرهای بین مرزی که افراد به دلیل قیمت پایین تر حاضر به خرید از آن جا می شوند، ممکن است کولر گازی تقلبی، به جای کولر گازی اصلی به فروش برسد.

کولر گازی تقلبی

در هنگام خرید کولر گازی یکی از نگرانی هایی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید، موضوع تقلبی بودن کولر گازی است. زیرا به دلایل مختلف علی الخصوص در شهرهای بین مرزی که افراد به دلیل قیمت پایین تر حاضر به خرید از آن جا می شوند، ممکن است کولر گازی تقلبی، به جای کولر گازی اصلی به فروش برسد. از این رو در ادامه این مقاله قصد داریم به راهه های تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی بپردازیم تا دیگر نگرانی بابت این امر نداشته باشید.

تشخیص کولر گازی تقلبی از اصلی

کولر های گازی تقلبی کیفیت کولر های اصلی را نداشته و سبب ایجاد مشکل و از دست رفتن هزینه ای که کردید می کند. از این رو باید مراقب بود تا در برابر این جنس بی کیفیت هزینه ای پرداخت نکنید.
کولر های گازی تقلبی که به کولرهای گازیبانه ای معروف شده اند، به هیچ عنوان قابل مقایسه با محصولات اصلی و اورجینال نیستند. و دوام زیادی نخواهند داشت. این مدل کولرهای گازی تقلبی دارای کارت گارانتی و ضمانت نمی باشند که این مورد نیز خود دردساز می شود.
خدمات پس از فروش شامل کولر های گازی بانه ای و تقلبی نمی شود. به این گوه که پس از تحویل و یا نصب این گونه کولر ها، دیگر کسی پاسخگوی مشکلات فنی و احتمالی کولر گازی شما نخواهد بود.
همچنین ممکن است در کولرهای گازی و اسپلیت تقلبی، به جای استفاده از کمپرسورهای 24 هزار از کمپرسورهای 18 هزار و به جای 12000 از 9000 استفاده می شود. حتی ضخامت لوله مسی مورد استفاده در این کولرها، کم می باشد. البته لازم به ذکر است که این موارد از سوی شما قابل تشخیص نخواهد بود و در طول زمان متوجه این تفاوت خواهید شد. به همین دلیل می بایست کولر گازی را از مراکز معتبر خریداری کنید.
روش دیگر متصل کردن آمپرمتر به دستگاه است. در کولر گازی های معمولی، با اتصال آمپر متر به دستگاه، عدد ثابتی نمایش داده می شود که با نوسانات اندکی همراه خواهد بود. اما در کولر گازی های اینورتر، آمپرمتر به طور مرتب عددهای مختلفی را نشان می دهد و این عدد در رنج ثابتی باقی نمی ماند.
ضمنا خرید از مراکز نامعتبر امکان بهره گیری از اطلاعات غلط را به حداکثر می رساند و اطلاعات غلط نمی توانند راهنمای مناسبی برای انتخاب درست یک دستگاه کولر گازی باشند.
به این دلایلی که ذکر شد باید در هنگام خرید کولر گازی از اصلت کالا و ضمانتی که ارائه می دهد، اطمینان حاصل کرد.

 

کولر گازی تقلبی

کولرهای گازی اصلی و تقلبی

در رابطه با کولر گازی های اصلی و تقلبی موارد زیر را باید در نظر بگیرید.
فروشندگان کولرهای گازی تقلبی با استفاده از راه ها و کانال هایی که دارند لوازمی مانند کولر گازی را از مبادی غیر قانونی وارد کشور می کنند و چون هیچ گونه هزینه ای غیر از خرید آن از شرکت تولید کننده و حمل و نقل آن پرداخت نکرده اند قیمت تمام شده آن در داخل کشور برای ایشان کمتر از کولر گازی است که وارد کنندگان دیگر با پرداخت حق گمرک و واردات توانسته اند وارد کنند.
فروش کالاهایی که 50% آن تقلبی می باشد، زیرا فروشنده هایی هستند که با تغییر در ظاهر یک محصول قصد دارند آن محصول را به عنوان محصولی با کیفیت بالاتر به خریداران عرضه کنند با این کار آن ها یک جنس اصل را به مشتری فروخته اند ولی در اصل این جنس فروخته شده جنسی نیست که مشتری در خواست کرده است.
همچنین فروشنده هایی هستند که محصولات چینی را بدون هیچ برندی خریداری کرده و چه از راه های قانونی و چه از راه های غیر قانونی وارد کشور می کنند و بعد از وارد شدن این محصولات با ساختن کارتن ها و برچسب های برند کولر گازی مشهور به نام این کولر گازی ها به فروش می رسانند.

نمایندگی کولر گازی در کرج