گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/03/22 - 10:06
كد :78

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

هنگام انتخاب و خرید کولرگازی مناسب جنوب یا مناطق گرمسیر باید به مواردی مانند ظرفیت برودتی جهت عملکرد صحیح سرمایش و توزیع هوای مطبوع توجه کرد. از دیگر نکات قابل توجه نوع گاز مبرد خنک کننده است که بهتر از از نوع R410a باشد.

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

در مناطق گرمسیری در کشور که دارای آب و هوای گرم و خشک می باشند به دلیل وجود گرمای طاقت فرسا مخصوصا در فصل تابستان که دیگر کولر های آبی جوابگوی تامین سرمایش و خنک سازی فضا در محل کار و منزل نمی باشند مردم به دنبال استفاده از سیستم سرمایشی کولر گازی هستند تا بتوانند در هوای مطلوب و خنک به کارهای روزمره خود بپردازند.
به همین دلیل نکاتی وجود دارد که برای خرید بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری یا جنوب باید به آن توجه کنید تا کولر گازی یا همان اسپلیت مناسب با شرایط خود را تهیه نمایید.
از مهم ترین این نکات خریدن کولرگازی بر اساس اقلیم آب و هوایی می باشد که تاثیر زیادی در عمر و دوام دستگاه، مصرف برق و بازدهی دستگاه دارد. این مقاله به بررسی بهترین اسپلیت برای مناطق گرمسیری می پردازیم. 

 

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

کلاس های آب و هوایی کولر گازی و کمپرسور های مناسب آن کدام است

کلاس آب و هوایی کولرگازی به سه نوع آب و هوای معتدل (T1)، آب و هوای سرد (T2) و آب و هوای خشک گرمسیری (T3)  تقسیم می شود. کولر گازی های T3 در دمای تا 55 درجه سانتی گراد و برای استفاده در مناطق تروپیکال کشور از جمله بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان و بوشهر مناسب هستند. البته امروزه کولر گازی های نسل جدید توانایی کارکرد تا دمای 65 درجه سانتی گراد را نیز دارند.
کمپرسورهایی که برای مناطق گرمسیری مناسب هستند مدل اسکرول و پیستونی می باشند زیرا توان برودتی و بازدهی بالایی دارند. حتما به کمپرسور کولرگازی که خریداری می کنید توجه کنید زیرا عدم تناسب کمپرسور با شرایط آب و هوایی سبب بالا رفتن مصرف انرژی و پایین آمدن بازدهی دستگاه می شود و همین امر به مرور زمان از عمر کولر گازی می کاهد.

کولر گازی مناسب در مناطق جنوبی کشور

به دلیل گرمای شدید در مناطق جنوبی کشور، گاهی اوقات کولرهای آبی کافی نیستند به همین دلیل بهتر است از کولرگازی استفاده شود. البته تعیین ظرفیت لازم طبق متراژ و انتخاب مدل هایی از کولرگازی که برای این مناطق مناسب هستند در کیفیت کارکرد و بازدهی دستگاه تاثیر گذار خواهد بود.
استفاده از کولرگازی علاوه بر تامین سرمایش یا گرمایش لازم مزیت های دیگری مانند کاهش خطرات گرمازدگی، بیشتر شدن کیفیت هوا، کاهش حشرات موذی، خواب راحت به دلیل امکان تایمر موجود در آن و... را به دنبال دارد.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب بهترین کولر گازی

هنگام انتخاب و خرید کولرگازی مناسب جنوب یا مناطق گرمسیر باید به مواردی مانند ظرفیت برودتی جهت عملکرد صحیح سرمایش و توزیع هوای مطبوع توجه کرد. از دیگر نکات قابل توجه نوع گاز مبرد خنک کننده است که بهتر از از نوع R410a باشد. میزان صدای تولید شده توسط دستگاه و میزان مصرف برق آن نیز در انتخاب بهترین کولرگازی تاثیرگذار خواهد بود. در صورت استفاده از اسپلیت های مجهز به اینورتر مصرف برق کمتری خواهید داشت. بازدهی و راندمان کولرگازی نیز از پارامترهای مهم در انتخاب اسپلیت است که می توانید آن را در دفترچه راهنما دستگاه مشاهده نمایید.

نمایندگی کولر گازی در کرج