آبگرمکن 

 آبگرمکن ها و انواع آن را می توانید با بهترین کیفیت از شرکت تهویه مطبوع تهیه نمایید ، این فروشگاه با داشتن نمایندگی های شرکت های معروف قابلیت فراهم آوردن انواع برند آبگرمکن را با قابلیت های استاندارد برای شما عزیزان را دارد . 
آبگرمکن ها در انواع محتلف برای تولید آبکرم مصرفی استفاده می شوند . آبگرمکن ها برای مصارف روزمره ی ما از آب گرم بسیار با اهمیت هستند . آب سردی که وارد منزل ما می شود به وسیله ی تولید گرمای ابگرمکن ها تبدیل به آب گرم می شود و راحتی وآسایش ما را فراهم می کند .
برای آشنایی با کارکرد  ابگرمکن ابتدا باید به سراغ انواع آبگرمکت با منابع انرژی متفاوت باشیم .
آبگرمکن ها از متداول ترین لوازم گرمایشی می باشند که در اکثر منازل و ساختمان های قدیمی برای فراهم آوردن آب گرم استفاده می شوند . 
باید اشاره کنیم که این مدل دستگاه ها فق برای منازل استفاده ندارند بلکه در برخی از ساختمان های صنعتی و کارخانه ها هم استفاده می شوند .
بیشتر این مدل دستگاه های به کار رفته در منازل مسکونی از نوع ایستاده و زمینی بوده که در ادامه به توضیح این دو مدطل و تفاوت هایشان با هم می پردازیم .

4

 

آبگرمکن دیواری


این مدل آبگرمکن ها بسیار رایج می باشند و بسیا جمع و جور و کوچک تر از آبگرمکن های مخزن دار ایستاده می باشند ،این مدل آبگرمکن ها با عنوان بدون مخزن نیز شناخته می شود و آب را به صورت آنی داغ کرده و در اختیار مصرف کنند قرار می دهد . 
این مدل کارکرد آبگرمکن های دیواری سبب شده علاوه بر کم جا بودن و قابلیت نصب در انواع مساحت ها ، کم مصرف هم باشند زیرا بلافاصله بعد از گرم کردن آب مصرفی خاموش شده و تا استفاده ی بعدی انرژی مصرف نمی کند .
این مدل ها در انواع برند تولید شده و دارای ویژگی ها و انواع مختلفی می باشد .

آبگرمکن ایستاده


آبگرمکن های مخرن دار یا ایستاده دارای یک مخرن بزرگ برای ذخیره ی آب گرم می باشد که به وسیله ی یک عایق آب را برای مصارف بعدی گرم نگه می دارد . 
این آب گرم کن های مخزن دار دارای یک حسگر پیشرفته می باشد که در مواقعی که آب از میزان معینی گرمای خود را از دست بدهد ، شروع به کارکردن می کند و آب را به حد گرمای مشخص شده می رساند تا همیشه آب گرم در دسترس مصرف کنندگان قرار گیرد .
این مدل از آبگرمکن ها به دلیل احتیاج به جای زیاد کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر در خانه های قدیمی و ویلایی مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه با به وجود آمدن آبگرمکن های دیواری کم حجم استفاده از این مدل آبگرمکن ها کمتر هم شده است . 
هر دو مدل آبگرمکن ها در  انواع انرژی برقی و گازی و حتی خورشیدی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند .

آبگرمکن گازی


این مدل از آبگرمکن ها بسیار رایج می باشند و اکثر منازل به دلیل دسترسی راحت به گاز شهری و ارزان بودن این سوخت در ایران از این مدل آبگرمکن استفاده می کنند .
 آبگرمکن های گازی در انواع مختلف تولید شده و به دلیل قدرت بالایی که دارند از سایر مدل های دیگر پرفروش تر می باشند . 
به دلیل تنوع در این محصول بهتر است قبل خرید به دقت مشخصات آبگرمکن ها را با هم مقایسه نمایید و اطلاعات کافی از آن ها داشته باشید .
 

آبگرمکن برقی


این مدل آبگرمکن ها به دلیل استفاده از برق در جهت تولید آبگرم بدون تولید آطلاینده عمل می کند و برای محیط زیست بسیار مفید می باشند .
مدل های برقی این آبگرمکن ها بسیار است و بهتر است قبل از استفاده حتما از برچسب مصرف انرژی آن ها آگاه باشید و کم مصرف ترین آنها را انتخاب نمایید زیرا در صورت انتخاب نا آگاهانه احتمال مصرف زیاد برق و افزایش هزینه های شما خواهد بود .

آبگرمکن خورشیدی


این مدل از آبگرمکن ها به دلیل استفاده از انرژی رایگان خورشید علاوه بر صرفه جویی در هرینه های آینده بدون کوچک ترین تولید آلاینده ای آبگرم مصرفی را در همه فصل ها برای ما تهیه می کند .
آبگرمکن های خورشیدی با استفاده از یک کالکتور که بر روی بالاترین ارتفاع منزل در معرض خورشید نصب می شود ، انرژی خورشیدی را ذخیره می کند و از طریق دریافت و نگهداری این انرژی گرمای لازم برای گرم کردن آب را فراهم می کند .
این مدل آبگرمکن ها در نواحی سرد سیر به سختی استفاده می شوند اما خوشبختانه در کشور ما ایران اکثر شهرها در طول سال حداقل سیصد روز هوای آفتابی را دارند و استفاده از این آبگرمکن ها را آسان کرده اند .